The IceMan Blog

כיצד לשחזר פרופיל משתמש פגום ב-Windows XP

נכתב על ידי בתאריך: 29/08/2008
תחת הקטגוריות: Windows, מדריכים

Login Manager פרופיל המשתמש ב-Windows XP מכיל את כל הקבצים וההגדרות כדי להגדיר את סביבת העבודה של המשתמש.

אם חשבון המשתמש נפגם איך שהוא,

Windows תציג את אחת ההודעות הבאות:

Windows cannot load your profile because it may be corrupted. You may be logged in using a temporary User Profile.

או

The system has recovered from a serious error.

במקרה שפרופיל המשתמש פגום Windows תיצור פרופיל חדש ותתחבר דרכו. כאשר זה יקרה אתם תשימו לב שכל ההגדרות, איקונים, צבעים, רקעים,קיצורי הדרך וכ"ד … שלכם נעלמו, והכל חזר לברירת המחדל.

מה שמטריד במיוחד הוא ההעלמות של תקיית "המסמכים שלי"/My Documents. כמו כן תוכנות כמו Outlook ותקיית המועדפים שלכם יהיו ריקות.

במקרה כזה נורא קל להכנס ללחץ ולחשוב שאיבדתם אל כל המידע היקר לכם. אך ברוב ברוב המקרים הדבר היחידי שאיבדתם הוא חלק מהגדרות הפרופיל שלהם אם לא את כולו, אך המידע שלכם בטוח ולא נפגם.

הרשאות ניהול

שימו לב שעל מנת לבצע את הפעולות המוסברות במאמר זה עליכם לעבוד ממשתמש עם הרשאות ניהוליות. אם חשבון המשתמש הזמני ש-Windows יצר לכם במקום החשבון המקורי שלכם שנפגם מגיע עם הרשאות ניהול, אתם יכולים להשתמש בו כנקודת פתיחה. אם לא, עליכם להתנתק מחשבון זה, ולהתחבר עם חשבון משתמש בעל הרשאות ניהוליות.

גיבוי… גיבוי… גיבוי… (אמרתי כבר גיבוי ?)

דבר ראשון שתרצו לעשות הוא לבדוק שהמידע שהיה קיים בחשבון המקורי שלכם בטוח ולגבות אותו. על מנת לגבות את הקבצים פתחו את סייר הקבצים ונווטו לתיקיה

C:\Documents and Settings\

מצאו את תיקיית חשבון המשתמש המקורי שלכם וכנסו אליה. בשלב זה אתם תוכלו לראות את כל הקבצים שנמצאים בתקיית הפרופיל שלכם.

על מנת לשלוף קבצים ספציפי הגדרות ספציפים יש צורך להכנס לתיקיות מוסתרות כמו Application Data, שמוסתרים ולא מוצגים כברירת מחדל, שנו את הגדרות התצוגה ב"אפשרויות תיקיה" בלוח הבקרה או העזרו בפוסט הצגה והסתרה של קבצים מוסתרים – בקליק.

my-profile-files

דבר ראשון אתם תרצו להעתיק את התקיות הקריטיות. למשל תיקיית "המסמכים שלי". כמו כן את תיקיית המועדפים עליכם. אם אתם משתמשים ב-Outlook Express אתם יכולים למצוא את הודעות המאייל שלכם בתיקייה

Local Settings\Application Data\Identities\{#####}\Microsoft\Outlook Express

את ספר הכתובות למשל תוכלו למצוא בתיקיה

Application Data\Microsoft\Address Book

אם אתם משתמשים ב-Outlook אתם תוכלו למצוא את קובץ ה-PST שלכם בתיקיה

Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook

כאשר סיימתם לגבות את כל המידעד הקריטי שלכם, אתם יכולים להמשיך לשלב השחזור נתונים כשאתם יודעים שהמידע האישים שלכם מוגן במקום בטוח.

שיחזור המערכת

הדרך הכי פשוטה לשחזר פרופיל פגום הוא דרך שיחזור המערכת המובנה של Windows. כמו שאתם יודעים שחזור המערכת הוא כלי שנועד להחזיר את המערכת למצב לפני שתקלה מסויימת התחילה. במקרה שלנו הוא לשחזר את המערכת לנקודה בה פרופיל המשתמש היה תקין.

לפני שאתם ממשיכים עם הפעולה הזאת אתם צריכים לדעת כמה נקודות. שיחזור המערכת פעול על כל המערכת, כך שגם משתמשים אחרים על אותה המערכת מושפעים ממנה. כך שאם אתה משחזרים את הפרופיל שלכם לנקודה שהיתה לפני קריסת הפרופיל, אתם מחזירים גם את שאר הפרופילים. שנית תלוי בחומרת התקלה של המערכת, לפעמים גם התקלה בצורה כזאת שגם שחזור המערכת לא יכול לתקן אותה.

את כלי השחזור תוכלו למצוא תחת תפריט כל התוכניות > עזרים > כלי מערכת. כשתפעילו את הכלי אתם תראו מסך קבלה לאשף שחזור המערכת, ואפשרות ללחוץ רק על הבא. בעמוד בחירת נקודת השיחזור בחרו את נקודת השחזור האחרונה לפני מועד קרית הפרופיל ולחצו על הכפתור "הבא". אתם תתבקשו לאשר את התהליך, לחצו על הבא ותהליך השחזור יתחיל.

בסיום פעולת השחזור המערכת תאתחל. כשהמערכת עולה נסו להכנס דרך הפרופיל משתמש המקורי שלכם שנפגם על מנת לבדוק אם פעולת השיחזור עבדה ותיקנה את הבעיה. אם השחזור הצליח, אז כל הקבצים וההגדרות שלכם צריכים להיות במקום.

אם פעולת השחזור לא עבדה, ואתם עדיין לא יכולים להתחבר לחשבון המשתמש שלכם, זה הזמן להעביר את פעולת שיחזור הפרופיל שלכם לשלב הבא. אך לפני כן אתם אולי תרצו לבטל את השחזור שביצעתם.

על מנת לבטל את שחזור שביצעתם כנסו חזרה לכלי שחזור המערכת והפעם תהיה לכם אפשרות נוספת של ביטול השיחזור שביצעתם.

העתקת פרופיל המשתמש

בשיטה השחזור הזו ננסה להחיות את פרופיל המשתמש ע"י יצירת חשבון חדש ואיתו פרופיל חדש. ואחרי כן נעתיק אליו את קבצי הפרופיל הישן שלכם. למרות שזה נשמע כאילו אנחנו אתם הולכים לשכפל את התקלה גם לפרופיל החדש, אך ברוב המקרים פעולה זו מחייה את הפרופיל מחדש. רק זיכרו שוב שהצלחת פעולת השיחזור תלויה עד כמה הפרופיל פגום. מאחר ופעולה זו לא יכולה להזיק שווה לנסות אותה.

על מנת להתחיל, גשו לניהול החשבונות בלוח הבקרה וצרו משתמש חדש עם הרשאות ניהוליות. אחרי שסיימתם ליצור את המשתמש התנתקו מהמשתמש (Logoff).

התחברו מחדש עם החשבון משתמש החדש שיצרתם. ובשלב זה Windows תיצור את הפרופיל וכל הקבצים הנחוצים עבורו. בסיום פעולת הכניסה למערכת התנתקו שוב, והתחברו שוב מחדש עם חשבון תקין (Administrator למשל).

לחיצה ימנית על "המחשב שלי" וכניסה למאפיינים. עברו לכרטסת\TAB מתקדם. ולחצו על כפתור ההגדרות בחלק של פרופילי משתמשים. אחרי כן אתם תראו את חלון מאפייני המשתמשים.

copy-to-profile

לדוגמא אם חשבון המשתמש שלכם שנפגם נקרא The IceMan 🙂 … עימדו עליו, ולחצו על Copy To. בחלון שיפתח אתם תדרשו לבחור את תיקיית הפרופיל של המשתמש החדש שיצרתם (בדוגמא שלי The IceMan 2).

copy-to-profile-2

לחצו על OK ואשרו את הפעולה.

אחרי ששלב ההעתק יסתיים, סגרו את כל החלונות והתנתקו מהמערכת, ונסו להתחבר מחדש דרך החשבון משתמש החדש שיצרתם. אם הפעולה הצליחה אתם אמורים להרגיש מייד בבית והכל יחזור על מקומו בשלום.

אם עדיין הפעולה לא הצליחה לתקן את הפרופיל ואינכם מצליחים להתחבר לחשבון שלכם, אל פחד יש עוד שלב שניתן לנסות. אך לפני כן מחקו את הפרופיל החדש שיצרתם ואת כל הקבצים באותו חשבון. תוכלו לעשות זאת דרך חשבונות משתשים בלוח הבקרה.

המעבר לחשבון חדש

ניסיתם ושום דבר לא עבד, אפשר עבור לחשבון משתמש חדש, אתם אולי תאבדו כמה דברים, אבל לא משהו קריטי, כמו איקונים צבעים וערכת נושא.

כמו בשלב הקודם צרו משתמש חדש והתחברו אליו על מנת לאכלס את תיקיית הפרופיל מחדש, ובסיום ההתחברות התנתקו מהמשתמש והתחברו דרך משתמש אחר פעיל.

על מנת להתחיל בפעולה, פתחו את סייר הקבצים המועדף עליכם ונווטו לתיקיית

C:\Documents and Settings\

העתיקו את תוכן התיקיות שמיכילות מידע שאתם רוצים לשחזר ואתם רוצים להעביר לפרופיל החדש. דבר ראשון העתיקו את תקיית "המסמכים שלי" לאותו נתיב בתיקיה החדשה של הפרופיל החדש. למשל

C:\Documents and Settings\The IceMan\My Documents

--- Copy to ----

C:\Documents and Settings\The IceMan 2\My Documents

כמו כן אתם תרצו להעתיק את תקיות שמאחסנות את המועדפים, עוגיות וקבצים חיונים אחרים. למשל את המועדפים של Firefox, תוכלו למצוא תחת התיקייה

C:\Documents and Settings\The IceMan\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\###RANDOM###\bookmarks.html

Firefox 3 עובדת עם קבצי SQLite ולכן המועדפים בגרסה זו נמצאים בקובץ בשם places.sqlite תחת אותה הסיפריה הנ"ל.

הזהרו לא להעתיק דווקא קבצי מערכת, משום שדווקא הם עלולים להיות מקור הבעיה. למשל אתם לא צריכים להעתיק בוודאות את הקבצים Ntuser.dat, Ntuser.pol, ו-Ntuser.ini מתקיית הפרופיל שלכם לפרופיל החדש.

אחרי שסיימתם להעתיק את הקבצים, התנתקו, ונסו להחבר לחשבון החדש. אחרי שתתחברו אתם אמורים למצוא את כל הקבצים שלכם במקום, וחלק נכבד גם מההגדרות שלכם והגדרות התוכנות שהעתקתם עבורם את קבצי ההגדרות. שימו לב שאתם אולי תצתרכו להתקין חלק מהתוכנות שוב או לקנפג אותה מחדש על מנת שיעבדו שוב.

מחיקה וניקוי הפרופיל הישן

אחרי שהעברתם את כל הקבצים הנחוצים לכם מהפרופיל הישן, אתם יכולים למחוק אותו, אך אל תמחקו אותו דרך סייר הקבצים. אלא דרך מנהל החשבונות בלוח הבקרה, מאחר וסייר הקבצים לא יוכל למחוק את כל הקבצים המקושרים לפרופיל.


פוסטים קשורים או דומים:

    אין פוסטים דומים לקישור

:, , , ,

1 תגובה אחת לפוסט זה

השאר תגובה

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!

Blogroll

A few highly recommended websites...

Too Cool for Internet Explorer