כיצד להאיץ את הטעינה של Firefox 3 (או כל תוכנה אחרת)

compress_firefox האמת שאת הטריק הזה ניתן לישם על כל תוכנה כמעט. הרעיון הוא לדחוס את גודל התוכנה עד כמה שאפשר וכאשר מנסים להריץ אותה היא מועתקת לזיכרון ושם היא נפרסת.

אז למה ציינתי כמעט לפני כן, משום שהרבה תוכנות כבר מגיעות כאשר הם עברו את שלב הדחיסה, לכן לא כל תוכנה ניתן לשפר את זמני הטעינה.

שיקול נוסף הוא גודל ההתקנה של התוכנה על התקנים ניידים מה שמקטין את גודל התוכנה וכן גודל המידע שנכתב על ההתקן (מה שמאריך בצורה עקיפה את אורך החיים של המכשיר).

שלב ראשון

דבר ראשון אנחנו צריכים להוריד את התוכנה UPX (ר”ת The Ultimate Packer for eXecutables). אחרי שסיימתם את ההורדה, חלצו החוצה את הקובץ upx.exe והעתיקו אותו לתקייה הקבצים של Firefox (בדרך כלל C:\Program Files\Mozilla Firefox ).

firefox_folder

שלב שני

* סגרו את Firefox אם הוא עדין רץ

בשלב זה אנו נשתמש בשורת הפקודה, אז גשו לתפריט התחל > הפעלה > “cmd”. אחרי שנפתח החלון נווטו לתקיית הקבצים של Firefox.

למי שלא מכיר את ה-CMD פשוט כתבו בחלון השחור את הפקודה:

C:\Windows>cd "C:\Program Files\Mozilla Firefox"
C:\Program Files\Mozilla Firefox>

שלב שלישי

בשלב זה אנחנו נריץ בפקודת אחת לולאה שתעבור על כל הקבצים שאנחנו רוצים לדחוס, למי שלא מבין מה הפקודה עושה, זה לא קריטי פשוט העתיקו מה שכתוב והדביקו בשורת הפקודה.

for %v in (*.exe *.dll components\*.dll plugins\*.dll) do upx “C:\Program Files\Mozilla Firefox\%v”

cmd

אז מה עשינו כאן, אמרנו לשורת הפקודה לעבור על קל כבצי ההרצה וקבצי ה-DLL בתיקיה המקומית ובתיקיות components ו-plugins ולהעביר אותם דרך תוכנת הדחיסה.

אחרי שהפעולה תסיים, נסו לטעון את הדפדפן. אתם אמורים להרגיש את ההבדן בזמני הטעינה של הדפדפן (לא מדובר על טעינת דפים … לפחות לא במקרה הזה )

את הטוויק הזה יהיה צורך ליישם כל פעם מחדש אחרי התקנה, פשוט חיזרו על הצעדים. כל מה שאתם צריכים זה להריץ את הפקודה הנ”ל שוב.

ניתן להעתיק את הפקודה לקובץ אצווה ולהריץ אותו אחרי כל עדכון למשל (שימו לב שצריך להוסיץ עוד סימן % עבור המשתנים בקבצי אצווה).

בהנחה ותרצו לבטל את השינוי שעשיתם, פשוט הריצו את הפקודה שוב על הקבצים.

for %v in (*.exe *.dll components\*.dll plugins\*.dll) do upx “C:\Program Files\Mozilla Firefox\%v”

למי שחושב לבצע את התהליך על התקנות Portable שמגיעות מ-PortableApps.com אז חבל על הזמן, ההתקנות בחבילות האלה עוברים את התהליך הזה כבר :).

מה שכן אתם יכולים לבצע את התהליך עבור תוכנות ניידות אחרות שאתם משתמשים בהם, או שהגדרתם לעבודה ניידת למשל דרך האתר portablefreeware.com.

del.icio.us Tags: ,,,


9 thoughts on “כיצד להאיץ את הטעינה של Firefox 3 (או כל תוכנה אחרת)

 1. דחיסת קבצים ברי הרצה תשפר במקצת את דרישות המקום שלהם בדיסק הקשיח, אבל זמן הטעינה של התוכנה יתארך מאחר ויהיה צורך לפרוס את הקבצים ברגע שהם עולים לזיכרון.

  תהליך הפריסה לא יזרז את זמן הטעינה, אבל גם לא יאט את מהירות הטעינה באופן מוחשי בהנחה ואנחנו עובדים על מחשב מודרני.

  1. נכון חלקית, קבצי הרצה מועתקים לזיכרון על מנת לרוץ
   כך שאם הקובץ הרצה אפילו אם הוא צריך להפרש בזיכרון – פעולה זו לוקחת פחות זמן בזיכרון ה-RAM בגלל זמני הגישה הנמוכים לעומת כונני ה-HDD

   נכון שבימנו הפרשי הזמנים האלה מתחילים להיות זניחים יותר ויותר, אבל היתרון הוא בפעולות I\O מול הכונן

 2. אתה טועה. קבצי הרצה תמיד מועברים לזיכרון בתוכנות שאתה מריץ. לא רק זאת, אלא שפיירפוקס כולל הרבה קבצים נלווים שיושבים בדיסק גם כאשר את "דוחס" את קובץ ההרצה, כך שאתה לא חוסך כלום, אלא רק מאריך את זמן הטעינה הראשוני.

 3. עדין זמני הגישה לכוננים איטי יותר בהרבה מזמני הגישה ל-RAM מה גם שלא כל המידע צריך להיתען ישירות.
  כך שהיתרון הוא קובץ קטן ומהיר יותר.

  בתכנות תמיד יש את ההתלבטות בין קוד מהיר לקוד קטן – ולא תמיד ניתן ליישם את שניהם כי הם סותרים אחד את השני בדרך כלל.

  אין שום מניעה ליצור קובץ קטן פיזית שיטען לזיכרון ויפרש שמה. ארבה עדיף שפעולות אלו יעשו ב-RAM. כל תוכנה עוברת קיפול עם רמת אופטימזציה כל שהיא. אני חושב ש-UPX רק מיישמת את השיטה בצורה טובה או קיצונית יותר. מעיון באתר שלהם לא מצאתי איך השיטה שלהם עובדת או את החסרונות בשיטה.
  אבל אני כן רואה את ההגיון בתגובה שלך שאם צריכה להתבצע פרישה מחדש של הקובץ, אז לכאורה אנחנו טוענים את הקובץ פעמיים לזיכרון, פעם אחת את המקורי, ושוב פעם את הפרישה שלו. אבל ממה שאני הבנתי הפרישה היא רק תוספת לקובץ הדחות כך שרק החלקים הדחוסים מתווספים.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*
*