The IceMan Blog

5 דרכים לעקוף את החסימה של שירותי ה-Torrent

נכתב על ידי בתאריך: 19/02/2009
תחת הקטגוריות: מדריכים

BitTorrent אחד הדברים המתסכלים בהורדות טורנטים היא הצורך בחיבור P2P בין המחשב שלכם למקור ממנו אתם מורידים. למשתמש ביתי זו לא ממש בעיה כי תמיד תהיה בידו הבחירה או היכולת לקנפג את ה-Firewall או את המערכת שהוא עובד איתה. אך לא למשתמשים תחת רשתות במשרדים או במוסדות כאלה ואחרים שעל מנת לשמור את רוחב-הפס שלהם הם יגבילו הרבה דברים.

אך ישנם כמה דרכים לעקוף את המגבלה הזאת והנה הם לפניכם…

שימו לב ששימוש באחד האופציות האלה יכולה להיות כעברה במקום העבודה או במוסד שבו אתם עובדים או לומדים, ואיתם ההשלכות במקרה של מעבר החוקים. כחו את זה לצומת ליבכם 🙂

TXTor

בואו נתחיל מהקל אל הכבד, הרבה מנהל רשתות דבר ראשון מסננים את קבצי ה-torrent כד שמשתמשים קודם כל לא יוכלו להוריד אותם, כנראה הם חיים לפני ההגיון “אם אין קבצי טורנט… לא יהיו הורדת טורנטים” ….

אם זו רק הבעיה שלכם באמת, אז מספיק לכם השרות TXTor. קבצי הטורנטים הינם בסה”כ קבצי טקסט עם סיומת “torrent.*”. כך שבעקרון השרות הנ”ל פשוט יקח את הקובץ ויעביר לכם אותו בסיומת TXT ובכך הוא עוקף את הפילטר.

כל שעלכם לעשות:

  1. תשיגו את הקישור לקבוץ טורנט
  2. הדביקו אותו באתר ותנו לו לייצר לכם את הקובץ בגרסת TXT
  3. הורידו את הקובץ ושנו את הסיומת שלו ל-torrent (לא מחייב כבר הרבה תוכנות טורנטים יכולות לקבל את הקובץ עם הסיומת txt).

01-txtor

BitLet

מדובר בתוכנת טורנט מבוססת רשת, שמתנהגת בדיוק כמו תוכנה על שולחן העבודה שלכם. אתם נותנים לה קישור לקובץ הטורנט ולוחצים על הורדה (פשוט מהה 🙂 )

האתר ישאל איפה ברצונכם לשמור את הקובץ, ביחרו מיקום וההורדה תתחיל. העניין עם BitLet שמדובר בלקוח טורנט על בסיס Java ולכן גם התעבורה תהיה מסוג טורנט ופה יכולה להיווצר בעיה שאם הפרוטוקל חסום, השירות לא יעזור.

02b-bitlet


03-torrent-relay-logo Torrent Relay

את Torrent Relay נסתי בעבר ללא הרבה הצלחות אומנם, אבל אחד הדברים שמאוד אהבתי בו הוא ההתאמה שלו למספר פלטפורמות שונות, אותי סיקרן במיוחד האופציה ל-PS3 שמאפשר להפוך את הקונסולה למכונת הורדות בזמן שלא משחקים איתה.

השירות עובד בגדול בצורה הבא:

  • אתם מספקים לאתר את כתובת הטורנט
  • האתר מוריד את התוכן
  • ואז אתם מקבלים קישור ב-HTTP להורדת הקובץ ישירות מהם.

מה שטוב בשירות הזה, שהוא עובד עבור כולם מכל מקום בכל מקום, וזו הבעיה, בשל עומס על המערכת אתם עלולים להתקע לפעמים למצב שהשירות לא זמין. ואם אתם לא מהמשתמים שמשלמים ההורדות דרך HTTP לא יהיו ניתנות להמשך ברגע שהופסקו (כמו השירות של Rapidshare למי שלא מכיר).

כך שהשרות מאוד נוח וטוב עבור קבצים קטנים, אך לא היתי מסתכן בו עבור הורדות גדולות.

03b-torrent-relay-add

ImageShack

מדובר בשירות די חדש, שגרם להרבה רעש כאשר הוא עלה במתכונת ה-בטא שלו בשל היכולת שלו להראות תמונות מהסרטים שמורידים וכך לבחון את האיכות שלכם. על מנת להשתמש בשירות שלם תצתרכו לפתוח חשבון אצלהם.

השירות עצמו נראה כאחד הקורצים ביותר, מאחר והשרתים שלהם דואגים להוריד את הקבצים ואתם שומרים את הקבצים תחת שטח איחסון שהם מקצים לכם ואז אתם יכולים להוריד את ההורדות שלכם מכל מקום או אפילו לשתף עם אחרים. שירות החינמי נותן למשתמש שטח איחסון של 5GB ורוחב-פס להורדה של 10GB.

השירות לא זמין לפעמים, אם זה בגלל שירות הבטא או בגלל שהם מקצים יותר משאבים למשתמשי הפרימיום שלהם, בכל אופן, אכן מדבור על אתר ששווה לבדוק.

04-imageshack

05-instant-torrents-logo Instant Torrents

עוד שירות שיכול להיות אחד המובילים הוא Instant Torrents. גם כאן אתם יכולים להוריד את הטורנטים מקישור או מקובץ מקומי. הקבצים יאוחסו על השרתים של החברה למסך 20 יום ואפילו ימשיכו לרוץ עד ליחס שיתוף של 1.0 וישמרו עד 20 יום על השרת. גם כאן מדובר בשירות שעקב שימוש מופרז היה נסתם אלמלא החברה ב-Instant Torrents היו מוסיפים את הסיבוך הבא. על מנת להוריד מ-Instant Torrents עליכם להיות רשומים ל-Ivacy Network (מדובר בספק VPN שנותן נפח תעבורה של 1GB בחינם) ולהתחבר לרשת ה-VPN שלהם (הסבר על אופן יצירת החייגן תוכלו למצוא כאן) ואז להתחבר לאתר שלהם בכתובת כדי להוסיף את קבצי הטורנטים. יתרון חשבון שאפשר לציין כאן הוא האנונימיות בגלל שיטת החיבור.

בנוסף משתמשים יכולים לחפש קבצים שכבר משתמשים אחרים הורידו ולהוריד אותם במקום לחכות שירדו בטורנט.

05b-instant-torrent-ratingsפוסטים קשורים או דומים:

:, , , ,

2 תגובות לפוסט זה

השאר תגובה

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!

Blogroll

A few highly recommended websites...

Too Cool for Internet Explorer