The IceMan Blog

אודות about:config ב-Firefox

נכתב על ידי בתאריך: 14/04/2009
תחת הקטגוריות: טיפים, תוכנה

tweak-firefox עם הזמן מתגלים עוד ועוד מפתחות בעמוד ה-about:config של Firefox שמאפשרים להתאים או לשפר את הביצועים של הדפדפן. לרוב חברות הפיתוח משווקות את המוצרים לשהם עם הגדרות Safe-Mode, ז"א שהם לא רוצים לקחת סיכון של קריסת התוכנה או משהו דומה, אז מעדיפים להוריד בביצועים על חשבון יציבות התוכנה. אחת הדוגמאות היפות ביותר לנושא הזה היא Windows, שמגיעה עם הגדרות רשת בסיסיות ואין הגדרות לשיפור ביצועים עבור ערוצי ה-UDMA או ניצול מערכת עם הרבה RAM.

בפוסט זה אני מתכוון לסכם את כל השיפורים המוכרים לי שניתן לעשות ל-Firefox דרך שינוי ההגדרות שלו ישירות מחלון ה-about:config ללא צורך בתוספים לישום פעולות אלא.

gui:config

כל הרעיון של הפוסט הזה הוא עבור לאפשר אופציות קיימות בדפדפן ללא שימוש בממשקים גרפים נוספים או תוספים לא נחוצים, אך אם אתה מוצאים את התהליך קצת מורכב או שפשוט לא בא לכם לזכור את השמות של כל האפשרויות אתם יכולים להשתמש בתוסף הקליל gui:config שמרכז הרבה האפשרויות לקינפוג הדפדפן ללא שימוש בתוספים או לאלץ אותם לחפש את האפשרות דרך ממשק ה-about:config.

להורדה: gui:config


עבור גישה לכל האפשרויות הבאות עליכם להכנס לעמוד about:config בדפדפן, אם זו הפעם הראשונה שלכם, אתם תתקלו בהודעת אזהרה, סמנו את האפשרות ולחצו על הכפתור על מנת לפתוח את חלון האפשרויות.

התקנת תוספים ללא תלות בגרסה

אם יצא לכם לשחק עם Firefox 3 יכול מאוד להיות שנתקלתם במספר תוספים שלא בדיוק היו מוגדרים לעבוד עם הגרסה הכי חדשה שיש לכם. רוב הסיכויים שאין בעיה בתוסף. בכל אופן , כך תוכלו להתקין תוספים ש-FF לא מרשה לכם בגלל הבדלי גרסאות.

צרו את 2 המפתחות הבאים (מסוג Boolean) ב-about:config ושנו את הערכים שלהם ל-False

extensions.checkUpdateSecurity
extensions.checkCompatibility

PIPELINE

הטוויק הזאת היה בין הראשונים שיצאו על firefox, הטכניקה של PIPELINE היא אופציה לעבד מספר פקודות\בקשות במקביל כך שהדפדפן לא יעבוד כל פעם על המבנה "שאלה-תשובה" אלא על משהו כמו "שאלה-שאלה-שאלה—תשובה-תשובה-תשובה" כמובן שלא בריא יותר מידי, וגם קצת מידי פוגע בביצועי המהירות. אז אופציית ברירת מחדל היא על 4 בקשות, אתם יכולים לעלות את זה ל-8. פשוט רשמו בתיבת הפילטר pipeline ואפשרו את השימוש בטכניקה ב-network.http.pipelining ושנו את הערך ב-.pipelining.maxrequests

pipline

בהמשך לאופציה הנ"ל,

חפשו את המפתח network.http.max-connections ושנו אותו ל-96.
ואת המפתח network.http.max-connections-per-server ושנו אותו ל-32.


ביטול סריקת האנטיויורס בסיום ההורדה

אופציה שימושית עבור קבצים קטנים אך מאוד טורדנית עבור קבצים גדולים. מה גם שכל אנטיוירוס היום מבצע סריקה לקבצים בזמן הריצה כך שלדעתי זה די מיותר במיוחד לקבצי ZIP ששוקלים כמה מאות מגה.

נווטו למפתח: browser.download.manager.scanWhenDone

כברירת מחדל הערך של המפתח הנ"ל יהיה true, שנו אותו ל-false.

browser.download.manager.scanWhenDone

לקבוע את GMAIL כלקוח מייל קבוע

פתחו את עמוד הדואר שלכם ב-Gmail, ובחלון או טאב שבו Gmail נטען, העתיקו את חתיחת הקוד JavaScript המצורפת להלן, והדביקו אותה בשורת הכתובת.

javascript:window.navigator.registerProtocolHandler("mailto","https://mail.google.com/mail/?extsrc=mailto&url=%s","GMail")

למי שעובד תחת תת-דמיין של Gmail הקוד יהיה, רק שנו את הקבוע example.com, לדומיין לשם הדומיין שלכם:

javascript:window.navigator.registerProtocolHandler("mailto","https://mail.google.com/a/example.com/mail/?extsrc=mailto&url=%s","GMail")

Firefox תשאל אתכם אם אתם רוצים להגדיר את Gmail כלקוח ברירת המחדל עבור שליחת דואר, אשרו את הבקשה, ועכשיו כל פעם שתלחתו על קישור מסוג mailto: יפתח לכם חלון GMAIL לשליחת הדואר.

gmailhandlerbuttonwin מקור: http://lifehacker.com/392287/set-firefox-3-to-launch-gmail-for-mailto-links

שיפור איכות הצגת התמונות

אם התמונה שצילמתם והעלתם ל-flicker לא נראת ממש כמו התמונה שעל המחשב שלכם, זה כנראה בגלל שהאופציה gfx לא מופעלת אצלכם (advanced color profile), שנו את המפתח הבא: gfx.color_management.enabled מ-false ל-true

למידע נוסף: http://kb.mozillazine.org/Gfx.color_management.display_profile

שינויי סדר העדיפויות של AwesomeBar

frecency של שורת הכתובות החדשה של Firefox 3 החכמה (המכונה "AwesomeBar") היא לא רק שורת כתובות פרמיטיבית. ניתן לכתוב בה חלקי מילים או שמות של אתרים והיא תסרוק את המועדפים והסטוריית הגלישה ותציע דפים בהתאם. ניתן לדרג את הרשימת המועדפים\סימניות שלכם גבוה יותר ביחס להיסטוריית הגלישה או להפך. האופציה נקראת "frecency" כנראה עיווט של המילה תדירות ושם ניתן לתת משקל לכל אופציה.

לפרטים נוספים בקרו באתר המידע של Mozilla בנושא.

למדריך די מפורט בנושא.

שינוי מספר ההצעות של AwesomeBar

אז אתם מקבלים תוצאות בחיפוש של AwesomeBar, אבל האם מה שחיפשתם נמצא ברשימה או שהיא קצרה מידי לכל האפשרויות. או שאתם עמוסים מידי בתוצאות ולרוב האופציה שאם צריכים נמצאת ב-3 השורות הראשונות. ניתן להגדיר כמה שורות "מגניבות" יוצגו ברשימה ע"י המאפיין browser.urlbar.maxRichResults:

browser.urlbar.maxRichResults

להגדיל את מספר החלונות הקופצים עבור אתר

כברירת מחדל גם את אתם מאשרים לדפדפן שיאפשר לאתר מסויים חלונות קופצים, הוא יאשר רק ל-25. אם הגבול הזה נמוך לדעתכם אתה יכולים להגדיל אותו דרך המפתח dom.popup_maximum ולשנות אותו למשהו כמו 2000 אם בא לכם.

dom.popup_maximum

פתיחת חלונות POPUP של JavaScript בטאבים

למי שאוהב את השליטה על כל החלונות, האופציה הזאת תאפשר לו לקבל את סרגל הכלים והכתובות עבור חלונות Popup-ים.

חפשו את המפתח browser.link.open_newwindow.restriction ושנו את הערך ל-0.

התנהגות בזמן לחיצה על שורת הכתובת

אישית זה אחד האהובים עלי, תמיד כשאני לוחץ על שורת הכתובת זה לרוב בשביל לעתיק חלק ממנה, כמט ולא יוצא שאני צריך את כל ה-URL המלא, ואם אני כן צריך אותו אני כבר משתמש בקיצור ALT+D. האופציה הבאה מגדירה ל-Firefox להכניס את הסמן בדיוק איפה שנלחץ. המפתח האחרי על כך הוא: browser.urlbar.clickSelectsAll

browser.urlbar.clickSelectsAll

לבטל את האפשרות לטקסט מהבהב

למי שזה מציק, יכול להבטל את האפשרות לשימוש באפקט הזה, דרך המפתח browser.blink_allowed.

לאפשר בדיקת שגיאות כתיב עבור תיבת טקסט בעלת שורה אחת

כברירת מחדל Firefox מבצע בדיקת שגיאות כתיב רק על תיבות טקסט בעלות מספר שורות, תיבות טקסט בעלות שורה אחת לא נכללות בהגדרות הראשוניות. ניתן לשנות את המצב ע"י הערך layout.spellcheckDefault.

לדלג על זמן ההמתנה בתקנת הרחבות

אחד המציקים במיוחד בהתקנות חדשות, זה זמן ההמתנה עבור התקנה של תוספים. אם אתם סומכים על עצמכם שלא תעשו שטויות (לא מבין מה זה משנה כי בלאו הכי לוחצים על אישור בסופו של דבר). אפסו את ערכו של המפתח security.dialog_enable_delay


disable-ffox-wait

פתיחת תוצאות החיפוש בטאב חדש

בדרך כלל כולנו עושים את זה, פותחים טאב חדש לפני שמריצים חיפוש בנושא מסויים. אז למה לא לצמצם את מספר הפעולות לפעולה אחת בלבד?

שנו את ערך המפתח browser.search.openintab ל-True.

ייצוא אוטומטי של המועדפים כ-HTML

למי שלא מכיר את התוסף xMarks אז שיכיר אותו לפני לדעתי. אבל אם אתם ממש מתעקשים לשמור עותק גיבוי מקומי של המועדפים שלכם כקובץ HTML ולא כקובץ SQLite שזהו ברירת המחדל החדשה של Firefox 3.

הפעילו את האופציה browser.bookmarks.autoExportHTML ו-Firefox תייצא לכם גיבוי של המועדפים כקובץHTML כל פעם.

פתיחת קוד המקור של העמוד בעורך חיצוני

אם אתם רוצים לעבור על הקוד מקור של עמוד, ורוצים להשתמש בעורך חיצוני שנותן לכם יותר אפשרויות מאשר הצבעיה המוגבלת של FF. נסו את האופציה הבא,

הפעילו את האפשרות: view_source.editor.external
והזינו את המיקום של התוכנה במפתח: view_source.editor.path


מה את חושבים? מכירים עוד שיפורים שאתם ממליצים להוסיף לרשימה ?

del.icio.us Tags: ,,


:, ,

2 תגובות לפוסט זה

השאר תגובה

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!

Blogroll

A few highly recommended websites...

Too Cool for Internet Explorer