לסגור תהליך תקוע ללא שימוש במנהל המשימות

kill-with-shortcut Windows ידועה בהיותה לא ממש יציבה. אחד הדברים שכנראה נתקלתם בו הוא בחלון שמשנה את הכותרת שלו ל-"לא מגיב" או "Not Responding". הסיבה פחות חשובה כרגע כי היא יכולה לנבוע מהרבה מקרים החל מחוסר זיכרון או אפילו וירוס שנועד לתקוף את התוכנה ספציפית.

השלב הבא אחרי שקיבלת את ההודעה שהתוכנה לא מגיבה היא תמיד פתיחת מנהל המשימות של Windows, על מנת להרוג את התהליך בכוח. נכון שאין דבר רע בשיטה הזאת, אבל יש לה חסרונות, מנהל המשימות בעצמו צורך הרבה משאבים, ואתם עלולים לחכות הרבה זמן עד שהוא יעלה. כמו כן תמיד היה לי מוטו בעבודה עם מחשבים, "אם אתה עושה את התהליך יותר מפעם אחת, אז תהפוך את התהליך לאוטומטי". אז למה לא להרוג את התהליך אוטומטית ברגע שאתם רואים שהוא לא מגיב?

כמו בלינוקס שיש להם את התוכנית x/kill ו-killall בשביל לסגור בכוח אפליקציות בעיתיות, גם ל-Windows יש תוכנית בשורת הפקודה שמאפשרת "להרוג" תהליכים בעייתים.

 • שלב ראשון יהיה ליצור קיצור דרך.
 • הזינו את הפקודה הבא בתור הפקודה להפעלה של הקיצור דרך:

taskkill.exe /f /fi “status eq not responding”

create-the-shurcut

 • תנו לקיצור דרך שם הולם.

כעת נשאר לכם רק לחכות ששוב תקבלו חלון או אפליקציה שלא תגיב, ותריצו את הקיצור דרך. למי שאוהב לקצר עוד יותר, אפשר להוסיף מקש קיצור להפעלת הקיצור דרך ובכך לייעל את התהליך עוד יותר.

אז מה עשינו בדיוק ?

יצרנו קיצור דרך לפקודה taskkill. עם הפרמטרים F שמציין להיות נוקשה בסגירה ולא סתם לנסות לסגור את התוכנית, והפרמטר FI שמשמש אותו להגדיר את הפילטר ובעצם מחזיר לנו את כל התוכנות שסטאטוס הפעולה שלהם הוא "not responding".5 thoughts on “לסגור תהליך תקוע ללא שימוש במנהל המשימות

 1. לא בכל הגרסאות של XP קיימת התוכנה taskkill וצריך להוריד חבילה שלה בנפרד.
  בד"כ אם אין taskkill אז יש תוכנה אחרת בשם tskill אבל היא עובדת עם פרמטרים קצת שונים, ולא נראה לי אפשר דרכה להרוג תהליכים לפי סטטוס

  1. צודק, לא צינתי את זה אבל XP HOME אכן לא מגיע עם התוכנית הזאת,
   אפשר פשוט להעתיק את הקובץ ממחשב XP PRO ולשים אותו בתקיית ה-SYSTEM32 של המחשב

   לא יודע מה לגבי VISTA (מעולם לא ניהלתי או השתמשתי בה ממש)
   לגבי 7 לא צריכה להיות בעיה בנתיים כי לכולם יש את האולטימייט כרגע
   ושם יש כבר 🙂

 2. אני מכיר תוכנה שעושה זאת בכל הגירסאות של windows, תנסה את התוכנה coolkill וחווה את דעתך.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*
*