כיצד לפרוץ ולצרוב את ה-Samsung Galaxy S I9000

בהמשך לפוסט הראשון שלי בנושא של אנדרויד, הפעם את אתמקד יותר ואכתוב כיצד לפרוץ את ה-SGS וכן כיצד לצרוב גרסת ROM חלופית למכשיר. שימו לב שמדובר בשני דברים שונים לחלוטין. בעוד ROOT מאפשר לכם לקבל הרשאות מלאות על המכשיר, צריבת ROM חדש, דורסת את כל המערכת שעל המכשיר ומחליפה אותה בגרסה אחרת.

מכשיר ה-SGS מגיע עם 2 גרסאות של BOOT-LOADER. גרסהוגרסה, למרות שעד עכשיו נתקלתי רק בגרסה 3e. כאשר גרסה 3 מגיעה עם הקשחה על מדיניות הצריבה ודורשת שקבצי העדכון (update.zip) יהיו חתומים מספק מורשה. כך בשלב ראשון עלינו לבדוק איזה גרסת BOOTLOADER המכשיר שלנו עובד איתו. על מנת להכנס לתפריט ה-RECOVERY החזיקו את 3 הכפתורים HOME+VOLUME_UP+POWER ביחד (לוקח בערך 5 שניות אז קצת סבלנות). אם המכשיר שלכם כבר דלוק הוא יתכבה ויכנס לתפריט ה-RECOVERY ואם הוא היה כבוי שחררו את המקשים אחרי שהלוגו מופיע אחרת המכשיר יאתחל איסוף פעמים (מקש ה-HOME משמש כמקש הבחירה והאופציה הראשונה בתפריט האתחול היא REBOOT).

לי לא יצא להתקל בגרסה 2e, כך שמי שכן מקבל את המכשיר שלו עם גרסה זאת יכול לדלג על השלב של Odin שבה אנו צורבים את גרסת 2e חזרה למכשיר בצורה עקיפה.

לפני שתם מתחילים, שימו לב שאתם צריכים את הדייברים של המכשיר כדי לבצע את הצריבה הראשונה. תוכלו להוריד את הדרייברים מהעמוד הבא.

Odin

קישור להורדה: Odin 1.7 with pit files

אודין תאפשר לנו לצרוב קרנל מותאם אישית שמגיע כבר עם גרסת Recovery 2e. הסיבה שבתוכנה הזאת אנחנו כן יכולים לצורב תוכנה לא חתומה, היא מאחר והתחכנות בתוכנה זאת נעשה ברמה יותר נמוכה מצב שנקרא Download Mode. על מנת להכנס למצב Download כבו את המכשיר אם הוא דלוק והחזיקו את 3 הכפתורים HOME+VOL_DOWN+POWER. אם אמורים לקבל מסך כמו בתמונה משמאל.

 

שימו שהפעם מדובר ה-VOL_DOWN ולא VOL_UP שיביא אתכם למצב Recovery.

הורידו את הקרנל Speedmod שמגיע עם BootLoader בגרסה 2e ומכיל כבר את Clockwork Recovery, כך שזה חוסך לכם את השלב התקנה של התוכנה ROM Manager כדי להתקין אותה. את הקובץ תוכלו להוריד מהקישור הבא. שימו לב רק שאתם מורידים את הקובץ ZIP ולא את הקובץ שמכיל בשם שלו את האותיות CWM שהוא מיועד לשימוש עם Clockwork Recovery שאותו אין לכם עדיין.

The files with ending with -CWM are for flashing using Clockwork Recovery
These other zip files are for flashing with ODIN

 

אני בוחר דווקא לציין את הקרנל SpeedMod בגלל שהם נצמדים לקוד המקורי של סמנסוג ולכן הוא יותר יציב, בניגוד לקרנלים מותאמים אישית כמו DemianGTO ואחרים. כמו כן שימו לב שאתם מורידים את הקרנל המתאים לרום שאתם עובדים איתו, יש קרנל לגרסות 2.2 הישנות יותר וגרסה עבור הרומים החדשים מבוססי Gingerbread 2.3.

 

 

 

 • אז התקנתם את הדרייברים ונכנסתם למצב Download. הריצו את התוכנה odin, ברגע שתחברו את המכשיר שלכם אתם תראו שהתיבה מתחת ל-ID:COM תשנה צבע לצהוב. ובתיבת הטקסט אתם תראו בדיווח שהמכשיר נוסף.
 • שלב הבא יהיה לטעון את הקרנל, לחצו על הכפתור PDA, ובחלון שיפתח בחרו בקובץ הקרנל שהורדתם.
 • שימו לב שלא נגעתם באוציות אחרות!
 • START.

תוכלו לראות את שלבי ההתקדמות בתמונות.

 

 

CWR

סבבה, את השלב הקשה עברתם. עכשיו אחרי שצרבתם את הקרנל הנ"ל המכשיר יאתחל. תוכלו לבדוק שאכן הקרנל שלכם עודכן תחת תפריט ההגדרות של המכשיר. השלב הנ"ל גם צרב למכשיר שלכם את CWR, כך שאין צורך להתקין את ROM Manager בשבילו כרגע. לכם נשאר רק להעתיק את קובץ הרום שהורדתם, לדוגמא הרום של Pilotx  עבור המכשיר. העתיקו את הקובץ לכרטיס הזיכרון הפנימי של המכשיר, ואתחלו את המכשיר למצב Recovery.

אם אתם משדרים אז אתם לא חייבים לבצע פרמוט למכשיר, אם אתם משתמשים ברום אחר או שאתם עוד עם הרום שחברת הסלולר צרבה לכם, מומלץ לבצע פרמוט למכשיר. אתם תאבדו את כל ההורדות והמשחקים שהתקנתם אז שימו לב לנקודה הזאת. יש תוכנות כמו Titanium Backup שיאפשרו לכם לגבות את התוכנות לכרטיס הזכרון ולשחזר אותם חזרה אחרי תהליך הצריבה.

תמיד לפני שאתם מבצעים צריבה של רום חדש, בצעו גיבוי מלא של המכשיר תחת התפריט של CWR.
 1. תחת תפריט ה-Recovery בחרו באופציה לצריבת קובץ מכרטיס ה-SDCARD.
 2. בחרו באופציה לנווט כדי למצוא את הקובץ הרום שאתם הולכים לצרוב.
 3. אשרו את הפעולה, והמתינו לסיום התהליך
 4. כאשר תהליך הצריבה יסיים, אתם תהיו שוב בתפריט של CWR, נווטו אחורה לתפריט הראשי ואתחלו את המכשיר.

אתם תשימו לב שהטעינה הראשונה תהיה קצת ארוכה, וזה נורמאלי. פשוט תנו למכשיר לעשות את שלו.

אם יש משהו נוסף שתרצו לדעת, או לא היה מספיק ברור בפוסט וגם בגלל לגבי בקשת מאמרים נוספים בנושא, אתם יכולים ליצור איתי קשר דרך האתר או בתגובות לפוסט. 😎


14 thoughts on “כיצד לפרוץ ולצרוב את ה-Samsung Galaxy S I9000

 1. היי
  ראשית תודה רבה על המדריכים הם פשוט מדהימים אני משתמש בהם הרבה.
  שנית, רציתי לשאול קצת בנושא המכשיר.
  קניתי את הגלקסי ואני שומע שהרבה פותחים וצורבים אותו רציתי לדעת מה רע במה שהחברות נותנות ולמה צריך לפרוץ?

  וא"כ לא הבנתי כמה דברים במדריך.(אשמח לתשובות)
  הורדתי את הקרנל Speedmod הראשון שבדף האם לזה התכוונת?
  איזה קובץ רום אתה ממליץ להתקין ומאיפה מורידים אותה?
  בגיבוי המכשיר, איפה נמצא התפריט של CWR ? ומה הוא?
  מה קורה אם הצריבה נדפקת ניתן לתקן?

  אשמח מאוד לתשובה.

  אתם גדולים

  תודה מראש!!

  1. לגבי שאלתך למה לפרוץ או לצרוב גרסה אחרת. זאת על מנת לנצל את המלוא הפוטנציאל של המכשיר. אישית אין לי את המכשיר, אבל במדיקות ברשת ובפורמים אתה יכול לראות עדויות על כך שהרום (כלל מערכת ההפעלה על המכשיר) המשווק עם המכשיר מחברות הסלולר איטי יחסית מאוד.

   כי בניגוד לחברות הסלולר, מפתחים פרטים ישבו ובדקו כל פרמטר אפשרי שניתן לקנפג בקרנל כדי לשפר את הביצועים של המכשיר.

   לגבי גרסת הקרנל לשימוש, אני אישית השתמשתי בקובץ:

   speedmod-kernel-k13d-500hz.tar (6.04 MB, 13709 views)

   אבל לדעתי כל אחד מקבצי ה-tar יעבוד.

   ROM
   לא מזמן נסתי את הרום של Simply Honey, ואני מאוד אוהב אותו.
   החסרון שלו שהוא לא מגיע עם ממשק (תפריטים וכ"ד) בעברית, אבל הוא מהיר ומגיע עם הרבה אפשרויות לקינפוג. כך שכרגע הוא המועדף עלי, עד שתצא גרסה יציבה של CyanogenMod לדגם הנ"ל.
   כמו כן יש את MIUI שעוד לא הספקתי לבדוק אותו.
   כמו כן תוכל למצוא רשימה עדכנית של רומים למכשיר באשכול הבא בפורום XDA של המכשיר.

   CWR
   על מנת להגיע לתפריט הגיבוי, תחזיק את הכפתורים הבאים יחד:

   HOME+VOL_UP+POWER

   המכשיר יתכבה (תוכל לשחרר את האחיזה) ויאתחל לתוך מערכת חדשה שנקראת CWR, שתאפשר לך לבצע פעולות מתקדמות על המכשיר ובנהם גיבוי מלא של המכשיר.
   CWR יהיה זמין רק אחרי שצרבת את הקרנל הנ"ל דרך ODIN.

   לגבי בטיחות ושיחזורים
   בגדול (99.9%) כן (אבל תמיד יש את הסיכוי לתקלות), היום כבר מדובר על אפשרות לשחזר את המכשיר לגמרי בלי לפתוח אותו מ-BRICK מלא. אבל עדין המחקר הנושא לא הושלם. אבל חברות הסלולר יכולות לעשות זאת. מאחר וישנו מקטע קוד בתוך המעבד עצמו שלעולם אינו נמחק ומאפשר צריבה של המכשיר ישירות מה-USB. כך שזה תלוי בך, אני לא לוקח אחריות על התהליך.

   🙂

 2. אין מילים
  תודה רבה על ההסבר
  ובימים הקרובים אפרוץ את המכשיר

  תודה רבה שוב

  מוטי

 3. האם לאחר החלפת של הרום ב Simply Honey יאפשר לי להמשיך להקליד בעברית? ואם לא מי כן?
  תודה רבה ועבודה מדהימה

 4. שלום לך אתה מוכן לעשות לי את זה בתשלום?אם כן או לא תודיע לי בMAILתודה

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*
*